Tehnikalije, čuđenja i divljenja

tisi

New member
Meni nece uploadati drito iz galerije, prevelike su mu sve fotke :cautious:
A ne znam zas je na postimg sve ovak mutno :rolleyes:

Anderlon

Administrator
Staff member
E, pitanje. Ako želim cancelati započeti reply kako ga maknem? :unsure:

Jel neko uploadao sliku s moba?

Cats

New member
Ja ne mogu napraviti paste slike, ali ako radim upload (kao jpg, bmp nisam probala) ide. Ne s moba, sve radim s laptopa.

Anderlon

Administrator
Staff member
20200413_145750.jpg
Ha, ide direkt s moba. Prvo nije htio. Podesio u adminu. On risajza i velike slike u max 1200x1200. Trenutno je default da prolaze sve slike manje od 1 MB, nakon risajza. Jedino početna slika ne smije biti veća od 20 MB.

Doduše, ako bi bilo puno slika to bi mogao biti ozbiljan problem i za server i za promet.

Last edited:

Ego

New member
Nego, moram primjetiti da za sad desktop forum super radi u portrait orjentaciji. Stari se znao lomiti...

Anderlon

Administrator
Staff member
Jeste li probali conversations? Mrak! Mislim, normalna stvar, ali u odnosu na stari vBulletin, čovječe. Sad možeš razgovarati. Još jedan ozbiljan razlog za prijelaz.
Nice touch - možeš editirati poslanu poruku.

Anderlon

Administrator
Staff member
Mislim da ti automatski sejva draft, imaš ovu ikonicu pokraj postavki. Samo delete draft i stvar riješena.
Misliš undo? Da, ali on briše korak po korak unazad. Čak i ne postoji ako sakriješ meni za unos. Što točno radim ako napišem poruku i želim ju obrisati?

Puky Lee

New member
Misliš undo? Da, ali on briše korak po korak unazad. Čak i ne postoji ako sakriješ meni za unos. Što točno radim ako napišem poruku i želim ju obrisati?
Jučer sam išao nešto quote-at samo da vidim kako funkcionira, al nisma htio postat. I zatvorim ja prozor da bi za koji sat opet došao i draft mi je ostao. Tako da sam prčkao nešo delete draft i moguće da mi je uspjelo tek kad sam pobrisao cijelu poruku i stisnuo save draft (klikal sam oboje, jel). Najvjerojatnije je to pomoglo.

Last edited:

Modesty B

New member
jedna čudna stvar kad se pošalje reply posta: odgovor se smjesti na dno stranice na kojem je post kojemu si odgovorio. a onda vidiš da ima još stranica ali bome i da ima nepročitanih postova nakon tog na koji si odgovorio. ne znam bolje objasniti ali konfuzno je.