Imamo novi forum! Ukrcajte se!

Puky Lee

New member
Ej, Puky... poslikala sam isti kadar sa raw i bez raw formata.
A onako... ja sam čorava pa ne vidim razliku, ali drago mi je cuti da netko to zna koristiti. :D 🙈
Pa samo.dok fotkaš nema razlike, osim razlike u megabajtima. Al kad probaš stavit u obradu onda vidiš 🙂 budem.ti snimio kratak video primjera kak radimo s fotkama s teme photo masterchef 😉

LaTiTeA

Member
Aha... zelis reci da i trebaju na prvu biti iste? :zubo:
A provukla sam ih kroz snapseed (nemojte se smijati, amater sam :D) i to kroz isti filter ne bih li vidjela razliku i eto... meni izgledaju isto.

A inace, super su mi skrivene odaje starog foruma. :cerek:
Jebate, otkrivam skrivene interese.

Sa goproom sam uvijek bila glavna sprdnja jer vjecno lamatam s njim okolo... a sad vidim da je fora stvarcica za koju ni ne znam sto sve moze... pa hop, evo me na Fotografiji.

Onda su me zafrkavali sa F1... ajde, idem vidjeti sto tamo ima... sad vec u kalendar pisem da pocetkom 7mj odgledam bar jednu trku, valjda mi netko bude javio kad je tocno. :zubo:
Mozda nije tako dosadno kako meni izgleda i mozda treba dati priliku F1, sta sad.

Cak sam jucer u naletu inspiracije otvorila Drustvene znanosti :zubo:
U zivotu tamo nisam zasla... ajde, idem vidjeti sto ima.

Ok, teme nisu bas u mom stilu, ali muz je komentirao da mu naslovi topica bas zanimljivo zvuce. :zubo:

I tako... evo me i tu.
Srela tu Equia s kojim nema sanse da se sretnem negdje na forumu jer pisemo po razlicitim dijelovima.

A sve je krenulo sa mijenjanjem rasporeda pdf-a i stavljanjem gore jednog pdf-a.

Tako banalna stvar, a meni toliko novih dimenzija otvorilo. :D

LaTiTeA

Member
Sitnice koje čine život. Nekad ga i promijene. :)
Da, da... slobodno si uzmi zasluge, u redu je. :zubo:
Kontam da si ga prebacio gore onak... slucajno, u napadu dosade. :D

Nego, jeste skuzili nesto?
Ovaj inbox je taaaaako cool. :cerek:

Sto fali ovdje, a ima tamo?
Brisanje pm-ova! :zubo:

Nema ogranicenja u inboxu.... bar ga trenutno ne vidim... jedan korisnik - jedno mjesto i to je to.
I onda pises, pises, piiiiiiiises... uopce ne moras gledati jel sad vrijeme za ocistiti inbox jer ako je pun, neces moci dobiti pm.

Fora, lajkam. :D

Anderlon

Administrator
Staff member
Da, da... slobodno si uzmi zasluge, u redu je. :zubo:
Kontam da si ga prebacio gore onak... slucajno, u napadu dosade. :D
Ne, naprotiv u napadu prosvjetljenja, odmah nakon buđenja, kad se te stvari dešavaju. 🛌

Zapitao sam se koji podforum je meni najvažniji? Pa Moderatorski. A drugi najvažniji trenutačno? Pa Koronavirus. I zašto je onda jedan na dnu, a drugi na vrhu? I zašto je Moderatorski tako slabo posjećen? Ne znam, ali ako ga dignem neće škoditi.

LaTiTeA

Member
Ja iz ovoga mogu samo zakljuciti da sam tulava i ne kuzim razliku osim da je jedna slika svjetlija, a druga tamnija i da vise lajkam svjetliju. :brukica:

Ali Mago i njegova pesica iz uvodnog posta. :cerek:

Ajde, isprobat cu opet sa raw i bez kad uhvatim vremena.
Mooooozda se okurazim okaciti.

Nemam inspiracije za kadar trenutno, jos uvijek ne izlazim iz kuce. 🙈

Puky Lee

New member
Ja iz ovoga mogu samo zakljuciti da sam tulava i ne kuzim razliku osim da je jedna slika svjetlija, a druga tamnija i da vise lajkam svjetliju. :brukica:
Haha, pogledaj prvo original od forumaša burexmesom. Vidi da je ponudio i jpeg i raw. I od te jedne fotke moguće je napraviti tisuću varijacija. Iskreno, pomučio sam se da dobijem prirodnu boju neba koje nema u originalnoj slici i da sam išao obrađivati jpeg ne bi ju mogao uopće dobiti.

Zašto? Jer je njegovo nebo u originalu spaljeno, odnosno presvijetlo. A upravo raw ti omogućuje da ju prvo malo potamniš, pa dodaš boju... Bit obrade je dakle, da ju uljepšaš. Po svom nekom ukusu, ne znači da je moja ili krbina verzija bolja jedna od druge, jel.

Puky Lee

New member
Samo da napomenem kako se nadam da će ovakva platofrma izdržati možebitnu navalu. Trenutno mi se forum.hr ruši :cautious::coffee: (kava)

LaTiTeA

Member
Haha, pogledaj prvo original od forumaša burexmesom. Vidi da je ponudio i jpeg i raw. I od te jedne fotke moguće je napraviti tisuću varijacija. Iskreno, pomučio sam se da dobijem prirodnu boju neba koje nema u originalnoj slici i da sam išao obrađivati jpeg ne bi ju mogao uopće dobiti.

Zašto? Jer je njegovo nebo u originalu spaljeno, odnosno presvijetlo. A upravo raw ti omogućuje da ju prvo malo potamniš, pa dodaš boju... Bit obrade je dakle, da ju uljepšaš. Po svom nekom ukusu, ne znači da je moja ili krbina verzija bolja jedna od druge, jel.
Nisam ti odgovorila na ovo, ali imam namjeru ovih dana.
Trenutno mi sva energija ode negdje drugdje. :)

LaTiTeA

Member
Pa kad ste vec tu... ajde otvorite neki novi topic da imamo o cemu pricati. :zubo:

Meni je ovo trenutno ko ona bolnica... krenulo pa nikad dovrseno. :D
A imalo je potencijala... :zubo: